Ekonomický rast Spojeného kráľovstva je najpomalší od roku 2012

ONS vinu spadá do továrenského výkonu a výroby automobilov pre spomalenie, okrem iných faktorov. Z toho vyplýva prognózy pomalšieho rastu v roku 2019 v dôsledku neistoty Brexita a slabšej globálnej ekonomiky.
Podľa ONS sa štvrťročný rast spomalil a klesol na 0,2% v priebehu troch mesiacov do decembra – z 0,6% v priebehu troch mesiacov do septembra.
Kancelár Philip Hammond však uviedol, že údaje ukazujú, že ekonomika zostala "zásadne silná" a že nepredpokladal recesiu.
Hlava HDP v spoločnosti ONS Rob Kent-Smith uviedla: "HDP sa v posledných troch mesiacoch roka spomalil, keď výroba automobilov a výrobkov z ocele zaznamenala prudký pokles a stavebníctvo tiež klesalo.

autobusy

"Služby však naďalej rástli so sektorom zdravotníctva, konzultantmi v oblasti riadenia a IT, ktoré sa darí dobre."
Rast v priebehu štvrťroka bol slabší ako očakávané 0,3%. A za mesiac počty vyzerajú pozitívne znepokojujúce. Podľa odhadov ONS hrubý domáci produkt klesol v decembri o 0,4%.
Zahrnoval pokles služieb (reštaurácie a maloobchodné predajne atď.), Ktorý sa odhaduje na mesiac o 0,2%.

Toto je jediný čas od roku 2012, kedy služby, stavebníctvo a výroba klesli. Zatiaľ čo to zapríčiňuje ponurý obraz, napríklad výsledkom spoločností maloobchodníkov, v žiadnom prípade nie je určitým znamením, že vstupujeme do novej recesie.
Toto je len prvý odhad ONS; čísla sú predbežné a často sa revidujú, keď príde druhá a tretia, presnejšie čísla.
Nemôžete si byť istí, že by ste sa mali obávať stavu hospodárskeho rastu. Ale znova, nemôžete si byť istí, že by ste nemali.
Ktoré sektory zápasia?
Organizácia ONS uviedla, že údaje odrážajú spomalenie v mnohých odvetviach, keďže obavy súvisiace s podnikom Brexit vážili rozhodnutia o obchodných výdavkoch.

velká británie
 
V poslednom štvrťroku minulého roka zistila, že výroba automobilov klesla za najnižšiu mieru za takmer desaťročie a klesla o 4,9%.
Stavebníctvo kleslo o 0,3%, zatiaľ čo podnikové investície klesli o 1,4%. Zatiaľ čo dominantné odvetvie služieb v Spojenom kráľovstve naďalej rástlo, rast sa spomalil na úroveň 0,4% po silnej výkonnosti v lete.
Ročná hodnota 1,4% v roku 2018 bola najnižšia od roku 2012, kedy ekonomika tiež rástla o 1,4%. Naposledy, keď ekonomika dosiahla horšie výsledky ako v roku 2009, keď klesla o 4,2%.
 
Je Brexit vinný?
Tej Parikh, senior ekonom z Inštitútu riaditeľov, uviedol, že pretrvávajúca neistota okolo Brexita je "hlavným podozrivým" za slabšou ekonomickou aktivitou.
"V súčasnosti dochádza k rastu rastu, pretože niektoré podniky sú nútené zadržať veľké investície a zapojiť sa do opatrného skladovania."

Ekonomický rast Spojeného kráľovstva je najpomalší od roku 2012
3.7 (73.33%)9